32-5

ایده ساخت اپلیکیشن

۶۶ ایده ساخت اپلیکیشن موبایل پولساز در سال ۱۴۰۱

پیدا کردن ایده برای هر کسب و کاری دشوار است. ایده هایی که درباره طرفدار داشتن و احتمال موفقیت بالا در آنها از قبل سنجیده شده باشد. هرچند که ممکن است ایده های سایرین چندان برای شما مناسب نباشد اما ممکن است با باز کردن ذهن شما و تلاقی ایده ها با یکدیگر به یک ایده جدیدو عالی برای شروع دست پیدا کنید چرا که یک ایده را به چند طریق می توان اجرا کرد. به همین جهت در این مطلب سعی کرده ام تا برخی از ایده های مناسب کسب و کار اپلیکیشن را جمع آوری کنم. لطفا به صورت گذرا و سر سری از این مطالب عبور نکنید و توضیحات هر تیتر را بخوانید. برخی از تیتر ها ممکن است بر خلاف تصور شما تعریف شوند. بعد از انتخاب ایده کسب و کار نوبت به پیاده سازی آن می رسد که می توانید از یک اپلیکیشن آماده استفاده کنید و یا طراحی اپلیکیشن مدنظر خود را به یک شرکت طراحی اپلیکیشن مثل پازلی بسپارید.

همچنین به خاطر داشته باشید که اپلیکیشن ها صرفا ابزار کسب و کار هستند و اصل ماجرا در جای دیگری رقم می خورد. شما می توانید دو کسب و کار مشابه هم داشته باشید اما مزیت های رقابتی آنها با یکدیگر متفاوت باشد. در ادامه این مطلب با من همراه باشید:

دسترسی سریع به موضوع:

1- ایده ساخت اپلیکیشن NFT Market Place:

تولید، خرید و فروش NFT این روزها بسیار داغ است. می توانید از این فرصت استفاده کرده و اپلیکیشنی برای ارائه NFT های ساخته شده توسط افراد مختلف را فراهم آورید که کاربران بتوانند با بررسی و انتخاب آن مبلغ مورد نظر را به ارز های دیجیتال یا ارز های رایج پرداخت کنند و آن را تصاحب کنند. به این گونه فروشگاه هایی که افراد می توانند محصولات خود را در آنجا به فروش برسانند اصطلاحا مارکت پِلیس گفته می شود.

2- ایده ساخت اپلیکیشن مانیتورینگ خلق و خو:

این اپلیکیشن ها اصطلاحا mood tracker هستند و برای بررسی وضعیت روحی افراد ساخته می شوند. کاربران در هر روز می توانند حس خود را نسبت به آن روز به عناوینی مانند خوب و بد علامتگذاری کنند و در دراز مدت متوجه شوند وضعیت روحی آنها چگونه پیش میرود. همچنین می توان قابلیت های دیگری نظیر یادداشت روزانه یا پیشنهاد هایی برای حال بهتر افراد ارائه داد.

3- ایده ساخت اپلیکیشن تحویل آنلاین قلیان:

شاید به نظرتان عجیب باشد اما یک استارتاپ وجود دارد که دقیقا همین کار را انجام می دهد. کشیدن قلیان اگرچه کار خوبی نیست اما به یک تفریح در بین نسل جوان تبدیل شده است. بسیاری از افراد لوازم یا تخصص ساخت یک ترکیب خوب برای قلیان را ندارند یا ممکن است لوازم جانبی آن مانند ذغال در دسترسشان نباشد. شما می توانید با ساخت یک اپلیکیشن همیشه در دسترس این افراد باشید و از آنجایی که این به کرات از این اپلیکیشن استفاده می کنند سود خوبی را به همراه خواهند داشت.

4- ایده ساخت اپلیکیشن پیشنهاد دهنده رستوران با هوش مصنوعی:

گاهی اوقات از رفتن به رستوران های تکراری خسته می شویم یا اینکه نمی دانیم رستوران های دیگر چه کیفیت غذا یا منویی دارند.یک اپلیکیشن پیشنهاد رستوران می تواند بر اساس شرایط شما بهترین گزینه موجود را آنالیز کرده و پیشنهاد دهد. پارامتر هایی مانند نزدیکترین، بر اساس بودجه شما، منو غذایی مورد علاقتان، تخفیف دار ها و....

5- ایده ساخت اپلیکیشن رزرو جای پارک خودرو:

یکی از مشکلات اساسی در خیابان ها و شهر های شلوغ پیدا کردن جای پارک و پارکینگ خالی است. اگر بتوانید با آنلاین کردن چند پارکینگ در خیابان های مهم شهر و بررسی آنلاین ظرفیت موجود آنها به پیدا کردن جای پارک کمک کنید مشکل بزرگی را برای عموم مردم حل خواهید کرد. در این حالت می توانید مبلغ اجاره پارکینگ را به صورت آنلاین دریافت کنید و سهم خود را از آن بردارید. همچنین می توانید با صاحبان پارکینگ ها همکاری کرده و به ازای ورود هر خودرو به پارکینگ مبلغی را به عنوان حق الزحمه دریافت کنید.

این اپلیکیشن برای مسافرانی که وارد مناطق گردشگری می شوند بسیار کاربرد دارد. به خاطر داشته باشید که اپلیکیشن شما باید مسیر مستقیم کاربران به پارکینگ مورد نظر را نشان دهد.

6- ایده ساخت اپلیکیشن کارواش آنلاین:

به طور کلی خدمات در محل و ساخت اپلیکیشن خدماتی به ترند این روزها تبدیل شده است. یکی از این خدمات شستشوی اتومبیل در محل است. در این اپلیکیشن کاربر درخواست خود را مبنی بر خدمات قابل ارائه مانند شستشوی بیرون، شستشوی داخل، صفر شویی و یا سایر خدمات اعلام می کند و تاریخ مورد نظر خود برای شستشو را به همراه آدرس و لوکیشن محل اعلام میکند و پس از برآورد اتوماتیک هزینه نسبت به پرداخت مبلغ اقدام می نماید.

7- ایده ساخت اپلیکیشن مدیریت هزینه ها:

مدیریت مالی و حسابداری شخصی یکی از مهمترین ابزار هایی است که هر فرد به آن نیاز دارد. این اپلیکیشن ها می توانند با دسته بندی مبالغ خرج شده در دسته های از پیش تعریف شده یا ایجاد شده توسط کاربر در پایان هر بازه زمانی وضعیت مالی کاربر را به وی نشان دهد تا بتواند نشتی های پول یا خرج های غیر ضروری خود را شناسایی نماید.

8- ایده ساخت اپلیکیشن سفر اشتراکی:

بارها و بارها خودروهایی تک سرنشین را دیده ایم که در شهر تردد می کنند. اپلیکیشن های سفر اشتراکی اینگونه است که افرادی که به تنهایی در حال تردد در شهر یا فواصل بین شهری هستند می تواند پس از ثبت نام در اپلیکیشن مقصد سفر خود را مشخص کنند و افرادی که در محدوده اطراف راننده هستند می توانند درخواستی مبنی بر همسفر شدن با راننده ارسال نمایند و در صورت قبول آن توسط راننده با یکدیگر مسیر را طی نمایند و در پایان مسیر نسبت به پرداخت مبلغ سفر به حساب کاربری راننده اقدام نمایند. این اپلیکیشن به نوعی کمک درآمدی برای افرادی که ناچارا هر روز مجبور به جابجایی تک نفره در سطح شهر هستند به ارمغان می آورد.

9- ایده ساخت اپلیکیشن راهنمای حمل و نقل عمومی:

افرادی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند همواره به دنبال ارزانترین و سریعترین مسیر و وسیله نقلیه هستند. همچنین در شهر های بزرگ روش های مختلفی برای رسیدن به مقصد وجود دارد. این اپلیکیشن ها (اپلیکیشن حمل و نقل) با دریافت موقعیت فعلی کاربر و مقصد نهایی او بهترین مسیر ممکن را با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به کاربر پیشنهاد می دهد.

10- ایده ساخت اپلیکیشن تعاملات اجتماعی:

همه افراد علاقه مندی هایی دارند، شما می توانید اپلیکیشنی بسازید که افراد مختلف را بر اساس علاقه مندی هایشان به یکدیگر مرتبط کند. به عنوان مثلا اگر شخصی دوست دارد یک بورد گیم بازی کند نیاز دارد تا افراد دیگری نیز با او همراه شوند و به کمک این اپلیکیشن می تواند چنین کاری را انجام دهد.

11- ایده ساخت اپلیکیشن پارتنریاب زبان:

همواره افرادی وجود دارند که مایل هستند زبان های دیگری را یاد بگیرند. شما می توانید افرادی را که به دنبال یادگیری زبان کشور های یکدیگر هستند را به یکدیگر مرتبط کنید تا در آموزش زبان به یکدیگر کمک کنند. در این حالت شما می توانید حق اشتراک این اپلیکیشن را به فروش برسانید یا آزمون های جانبی و آموزش های جانبی را برای فروش داشته باشید.

12- ایده ساخت اپلیکیشن یادآور هوشمند:

بارها پیش آمده است که رویداد تاریخی خاصی را فراموش کردیم یا به دنبال انجام کار خاص در محل خاصی بوده ایم اما در لحظه مورد نیاز آن را فراموش کرده ایم. این اپلیکیشن ها می توانند تاریخ های مهم را مانند تاریخ تولد نزدیکانتان را چند روز رودتر یادآوری کنند یا هنگام عبور از کنار یک مغازه به شما کالای مورد نیازی که قرار بوده است خریداری کنید یادآوری کنند.

13- ایده ساخت اپلیکیشن طراحی معماری:

افراد زیادی دوست دارند که پیش از خرید وسایل منزل نمایش آنها در محیط خانه شان را ببینند و از مناسب بودن و زیبایی آن در خانشان اطمینان حاصل کنند. شما می توانید به کمک واقعیت افزوده کالای مورد نظر را در محل خانه نمایش دهید و خریداران را مجاب کنید که انتخاب مناسبی داشته اند. همچنین می توانید با پیشنهاد کالاهای جایگزین انتخاب های مناسبتری را به آنها نمایش دهید. برای این اپلیکیشن ها چند روش درآمد زایی وجود دارد. اول تبلیغات لوازم مورد نیاز کاربر، دوم مشارکت در فروش کالای کارخانه جات و شرکت های تولیدی و سوم فروش حساب کاربری اپلیکیشن.

14- ایده ساخت اپلیکیشن ناوبری مرکز خرید:

برخی از مراکز خرید آنقدر بزرگ هستند کهپیدا کردن کالا یا غرفه موررد نظر بسیار دشوار است و موجب گیجی مراجعه کنندگان می شود. شما می توانید با ساخت اپلیکیشن اختصاصی این مراکز خرید، بازدیدکنندگان را به غرفه های مورد نظر راهنمایی کنید. به عنوان درآمد زایی می توانید حق اشتر