چگونه اپلیکیشن بسازیم؟

1-5
چگونه اپلیکیشن بسازیم؟
آنچه در این مطلب خواهید خواند:

در دنیای امروزی پر از فناوری، ایجاد یک اپلیکیشن می‌ تواند یک چالش و در عین حال یک برتری باشد. این امر به شما این اجازه را می ‌دهد تا ایده ‌ها و ابتکارات خود را در قالب یک برنامه کاربردی به دیگران معرفی کنید و تجربه کاربری منحصر به فردی را ارائه دهید. ایجاد یک اپلیکیشن از آغاز تا انتها یک مسیر پیچیده است، اما با دسترسی به منابع صحیح و آموزش درست، شما می ‌توانید به راحتی به هدف خود برسید. چگونه اپلیکیشن بسازیم؟ و آموزش ساخت اپلیکیشن از طراحی اولیه تا توسعه، تست و نهایتا عرضه را در این مقاله بررسی می کنیم.

چطور اپلیکیشن بسازیم

آموزش ساخت اپلیکیشن

اپلیکیشن ها در دنیای امروز برای کسب و کارهای مختلف کاربردی می باشند، ولی سوال اصلی این است که چگونه اپلیکیشن بسازیم؟ ساخت یک اپلیکیشن یک مسیر جذاب ولی چالش ‌برانگیز است، که از شروع تا پایان نیازمند مهارت‌ های متنوعی است. در ادامه آموزش ساخت اپلیکیشن را بررسی می کنیم:

تعیین هدف و مخاطب

 • تحلیل نیازها: اولین گام ایجاد یک اپلیکیشن، تحلیل نیازهای کاربران و بازار است. باید در نظر داشته باشید که چه مشکلی را حل یا چه نیازی را برآورده می ‌کنید.
 • تعیین مخاطب: مشخص کنید که اپلیکیشن شما برای چه گروهی از مردم است و کاربران هدف شما چه کسانی هستند.

طراحی اولیه

پروتوتایپ یا یک نمونه اولیه برای رابط کاربری اپلیکیشن خود ایجاد کنید. به این صورت می توانید ایرادات احتمالی را در همان مراحل اولیه برطرف کنید.

انتخاب پلتفرم

 • تصمیم بگیرید که اپلیکیشن شما برای iOS یا اندروید (یا هر دو) توسعه پیدا کند.
 • اگر اپلیکیشن نیاز به اتصال به سرور دارد، انتخاب تکنولوژی ‌های مناسب برای توسعه سمت سرور (Node.js، Django، Laravel و …) را انجام دهید.

توسعه اپلیکیشن

برای توسعه اپلیکیشن روش های مختلفی وجود دارد. که در قسمت های بعدی مقاله به بررسی آن می پردازیم. اگر برنامه نویس هستید در این مرحله شروع به کدنویسی با استفاده از زبان‌ ها و فریم‌ ورک ‌های مناسب برای پلتفرم انتخاب شده کنید.

استفاده از API ها

 در صورت نیاز به اطلاعات خارجی یا اتصال به سرویس‌ های دیگر، از API ها استفاده کنید.

تست اپلیکیشن

 • تست اپلیکیشن اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین بعد از ساخت اپلیکیشن، آن را تست کنید و اشکالات را برطرف کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) اپلیکیشن بهینه و جذاب است.

بهبود و بهینه سازی

 • نظرات کاربران و همکاران خود را گوش کنید و اقدامات بهبودی را اعمال کنید.
 • بهینه ‌سازی کد و معماری اپلیکیشن برای بهبود عملکرد و سرعت.

عرضه اپلیکیشن و بازاریابی

 • برای عرضه اپلیکیشن در App Store یا Google Play تهیه مستندات کامل و تصاویر مناسب لازم است.
 • استفاده از تبلیغات دیجیتال، رسانه‌ های اجتماعی و سایر راهکارهای بازاریابی اپلیکیشن برای جلب کاربران جدید.

برنامه ریزی به روزرسانی ها

برنامه‌ ریزی به ‌روزرسانی‌ های منظم با توجه به بازخورد کاربران.

پشتیبانی و مانیتورینگ

 • ارائه‌ خدمات پشتیبانی به کاربران و پاسخگویی به مشکلات فنی
 • نظارت بر عملکرد اپلیکیشن و جمع ‌آوری داده‌های کاربری برای بهبود مستمر.

به یاد داشته باشید که این مراحل با توجه به نوع اپلیکیشن و پروژه ممکن است تغییر کند، ولی این آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل می ‌تواند به عنوان یک چارچوب کلی برای شروع به کار شما باشد. توجه داشته باشید که ساخت اپلیکیشن با استفاده از اپ ساز بسیار ساده تر و راحت تر است.

روش های ساخت اپلیکیشن موبایل

روش های ساخت اپلیکیشن موبایل کدامند ؟

برای ساخت اپلیکیشن موبایل روش های مختلفی وجود دارد، که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

روش توسعه نیتیو یا بومی (Native Development)

توسعه نیتیو به معنای استفاده از زبان ‌ها و ابزارهای خاص به هر سیستم‌عامل (مانند Swift یا Objective-C برای iOS و Java یا Kotlin برای Android) برای ایجاد برنامه ‌های موبایل است. این روش امکان بهینه ‌سازی عملکرد، دسترسی کامل به توابع سخت ‌افزاری دستگاه و ایجاد تجربه کاربری سفارشی را فراهم می‌ کند. توسعه نیتیو به توسعه‌ دهندگان اجازه می ‌دهد، با ابزارها و منابع مخصوص به هر سیستم‌ عامل، برنامه ‌هایی با کارایی بالا و تعامل بهتر با دستگاه‌ های مختلف ایجاد کنند.

توسعه هیبریدی (Hybrid Development)

توسعه هیبریدی از چارچوب‌ هایی مانند React Native یا Flutter بهره می ‌برد، که اجازه استفاده از یک کد مشترک برای توسعه برنامه برای هر دو سیستم‌ عامل را می‌ دهد. این روش به توسعه ‌دهندگان امکان استفاده از تکنولوژی ‌های وب (مانند JavaScript) را می دهد و در عین حال از ویژگی ‌های نیتیو نیز بهره ‌مند شوند. توسعه هیبریدی به توسعه سریع و هزینه کمتر منجر می ‌شود، اما برای برنامه ‌هایی با پیچیدگی کمتر مناسب است.

توسعه توسط وب (Web Development)

توسعه توسط وب به معنای ایجاد یک وب اپ یا طراحی وب اپلیکیشن است، که از طریق مرورگر دسترسی پذیر است. این روش از چارچوب ‌های وب مانند  React، Angular یا Vue.js بهره می ‌برد. این اپلیکیشن ‌ها از طریق اینترنت بارگذاری می ‌شوند و نیاز به نصب ندارند.

توسعه با استفاده از سرویس‌ های ساخت اپلیکیشن (App Builders)

سرویس‌ های ساخت اپلیکیشن به توسعه ‌دهندگان امکان می ‌دهند، بدون نیاز به کدنویسی مستقیم اپلیکیشن‌ ها را ایجاد کنند. این سرویس‌ ها ابزارها و قالب‌ های آماده برای ساخت اپلیکیشن فراهم می‌ کنند. با استفاده از اپلیکیشن ساز می توانید در سریع ترین زمان اپلیکیشن مورد نظر خود را بسازید. در قسمت های بعدی بررسی می کنیم که با اپ ساز چطور اپلیکیشن بسازیم؟

چطور اپلیکیشن بسازیم و توسعه دهنده موفق شویم؟

چطور اپلیکیشن بسازیم و توسعه دهنده موفق شویم؟

برای ساخت اپ موبایل و تبدیل به یک توسعه ‌دهنده موفق، ابتدا باید یک استراتژی کامل را ایجاد کنید و با دقت بازار و نیازهای کاربران را تحلیل کنید. ایده شما باید مسئله‌ های واقعی حل کند یا تجربه کاربری منحصر به فردی ارائه دهد. برنامه خود را بهینه و کاربرپسند طراحی کنید، تا تجربه کاربری عالی ارائه دهید.

در ادامه، با انتخاب روش مناسب برای توسعه (نیتیو، هیبریدی یا وب)، کار را شروع کنید. استفاده از روش‌ های مختلف تبلیغات دیجیتال، حضور در شبکه ‌های اجتماعی و ارتباط مستقیم با جامعه کاربری می ‌تواند به شما کمک کند. همچنین، از بازخوردهای کاربران استفاده کنید تا برنامه خود را بهبود دهید.

با توسعه ‌دهی پایدار و به ‌روز رسانی‌ های مداوم، اعتماد کاربران را جلب کرده و بازار خود را گسترش دهید. همچنین، بر روی آموزش و به ‌روز کردن مهارت‌ های خود متمرکز شوید، تا با تحولات فناوری همگام شوید و توانایی رقابت در بازار را داشته باشید. ساختن یک اپلیکیشن و تبدیل شدن به یک توسعه ‌دهنده موفق نیازمند تلاش، مطالعه، تجربه و همچنین درک عمیقی از نیازها و ترجیحات کاربران است.

آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل با اپ ساز

آموزش ساخت اپلیکیشن موبایل با اپ ساز

ساخت اپلیکیشن با کدنویسی کار سخت، زمان گیر و پر هزینه می باشد. ساختن اپلیکیشن امروزه به وسیله اپ ساز می‌ تواند یک راه سریع و موثر برای ارائه‌ سرویس ‌ها و محصولات باشد. ولی با برنامه ساز چطور اپلیکیشن بسازیم؟ در ادامه به بررسی آموزش ساخت و طراحی اپلیکیشن موبایل با اپ ساز می پردازیم:

 • ثبت نام در اپلیکیشن ساز مورد نظر: در ابتدا لازم است که در اپ ساز حساب کاربری ایجاد کنید.
 • انتخاب قالب و طراحی: انتخاب یک قالب از قالب‌ های موجود یا ایجاد یک طراحی اختصاصی با استفاده از ابزارهای مربوط.
 • اضافه کردن عناصر و ویژگی ها: عناصر مختلف مانند دکمه ‌ها، فرم‌ ها، نقشه ‌ها و … را اضافه کنید. در این مرحله طراحی اپلیکیشن و تجربه کاربری را در نظر داشته باشید.
 • تست: اجرای تست‌ های پایه و بررسی عملکرد اپلیکیشن.
 • عرضه: پخش اپلیکیشن در فروشگاه‌های آنلاین (App Store یا Google Play).

همان طور که می بینید ساخت اپلیکیشن موبایل با استفاده از اپلیکیشن ساز بسیار ساده و راحت تر از روش های دیگر می باشد و شما می توانید در سریع ترین زمان با کمترین زمان بهترین و بهینه ترین اپلیکیشن ممکن را داشته باشید.

چگونه یک برنامه بسازیم

کلام پایانی

در این مقاله به سوال چگونه اپلیکیشن بسازیم، پاسخ دادیم. برای ساخت اپلیکیشن موفق تحقیق دقیق در بازار و تمرکز بر تجربه کاربری اساسی است. باید به خلاقیت و نوآوری توجه کرده، بازخوردهای کاربران را گوش داده و بهبودهای مستمر ایجاد کرد. علاوه بر این، استفاده از تکنولوژی‌ های مناسب و انتخاب راهکارهای توسعه با هدف افزایش کارایی و سرعت برنامه ضروری است. با ایجاد یک استراتژی بازاریابی هوشمندانه و حضور فعال در فضای دیجیتال، شا می‌ توانید به یک توسعه ‌دهنده موفق تبدیل شده و اپلیکیشنی را ارائه دهید، که نه تنها نیازهای کاربران را برآورده می ‌کند، بلکه آن ها را تبدیل به کاربران دائمی شما کند.

پازلی سرویس آنلاین ساخت اپلیکیشن است و شما می توانید با استفاده از آن در سریع ترین زمان با کمترین هزینه بهترین و بهینه ترین اپلیکیشن را بسازید و یا با خرید اپلیکیشن آماده زودتر اپ خود را تولید و منتشر کنید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان با شماره های موجود در وبسایت پازلی تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید:

پشتیبان پازلی
پشتیبان پازلی

13 Comments

 1. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید . من یه فروشگاه لوستر و لوازم روشنایی دارم و میخوام یک اپ بسازم ولی نمیدونم هزینه ساخت اپ پازلی بصورت ماهانه باید پرداخت بشه یا سالانه و …. و اینکه کلا هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل اندروید با هزینه ساخت اپ ios متفاوت هست ؟ ممنون میشم در این زمینه راهنماییم کنید

  • درود امیر جان
   هزینه های ساخت اپلیکیشن در پازلی به صورت سالیانه هست که میتونی در صفحه قیمت ها ببینی. اما هزینه ساخت اپ اندروید و IOS در پازلی تفاوتی با هم ندارن و حتی نیازی به طراحی مجدد اپلیکیشن هم نیست. میتونی با یکبار ساخت هر دو خروجی رو بگیری.
   یک خروجی سومی هم هست به نام وب اپلیکیشن که اجازه میده از اپت در داخل مرورگر و مثل یک وبسایت استفاده بشه. اگر باز هم نیاز به راهنمایی داشتی حتما با همکاران واحد مشاورانمون تماس بگیر تا کامل راهنماییت کنن

 2. مریم رضایی گفت:

  سلام خسته نباشید . ببخشید من یه سوال داشتم . من یه فروشگاه آنلاین میوه خشک دارم و میخوام با استفاده از اپ ساز پازلی یه اپ بسازم . اول اینکه طراحی اپلیکیشن موبایل ترجیحا اندروید به چه صورت هست ؟ دوم اینکه هزینه ساخت اپلیکیشن به چه صورته ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • درود مریم جان
   عجب کسب وکار خوشمره ای دارین 🙂
   برای طراحی اپلیکیشن تفاوتی بین اندروید و IOS و وب اپلیکیشن نیست . شما یکبار اپلیکیشن رو طراحی میکنید و همزمان میتونین سه خروجی مختلف رو دریافت کنین. برای طراحی هم دو روش هست یا ما در پازلی براتون طراحی رو انجام بدیم و یک اپلیکیشن کامل رو به صورت آماده شده بهتون تحویل بدیم و یا هم خودتون اپلیکیشن رو بسازید. تفاوتش فقط در این هست که همکاران طراحی ما سلیقه بیشتری در این حوزه دارن و ظاهر شکیل تر و زیر ساخت بهتری رو بهتون تحویل میدن و زمان کمتری هم ازتون میگیریه احتمالا. با این حال خودتون هم با همین امکانات میتونید بسازید.
   برای هزینه هم که فرمودید هزینه ساخت اپلیکیشن که قیمت یکی از پکیج های ساخت اپلیکیشنمون هست و بسته به خروجی های مورد نیازتون فرق میکنه که میتونید در صفحه قیمت ها به صورت کامل مشاهده کنین.
   اگر شماره تماستون رو داخل چت آنلاین سایت اعلام کنید همکاران مشاورمون خدمتتون تماس میگیرن و راهنماییتون میکنن.

 3. زهرا غلامی گفت:

  سلام خداقوت . بنده یه روانشناس بالینی هستم و قصد دارم یه اپ موبایل داشته باشم .
  من کلا هدفم از داشتن یک اپ اینه که بتونم داخل اون فروش انواع تست های شخصیت شناسی و … داشته باشم و تست هارو تفسیر کنم و داخل همون اپ نتیجه رو نشون بدم .
  آیا کلا با استفاده از سایت پازلی امکان ساخت همچین اپی وجود داره یا خیر ؟ و اینکه باید چجوری یه اپ موبایل ترجیحا برای اندروید طراحی کنم .
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • درود. ممنونم.
   در پارلی با استفاده از افزونه فرم پیشرفته میتونید انواع و اقسام فرم های آزمون و محاسبات رو پیاده سازی بکنید. مشتریانی داشتیم که به عنوان مثال تست شخصیت MBTI رو پیاده سازی کردن . قابلیت پرداخت به ازای آزمون رو هم میتونی روی این فرم ها داشته باشی که به ازای انجام هر آزمون مبلغی رو از کاربر دریافت کنی. سابقه تست شخص هم براش میمونه و میتونه بعدا به دسترسی داشته باشه.
   برای طراحی اگر دوست داشته باشی میتونی کار رو به همکاران طراحی ما بسپاری تا اپ رو تکمیل و آماده بهت تحویل بدن اما اگر خواسته باشی خودت هم میتونی با استفاده از آموزش هامون اپ رو طراحی کنی.

 4. محمد عباسی گفت:

  سلام خسته نباشید . من یه دانشجوی رشته برق هستم و دانش زیادی نسبت به برنامه نویسی ندارم . ولی خیلی خیلی دوست دارم بتونم برنامه نویسی اندروید رو یاد بگیرم و یه اپ واسه خودم بسازم . و داخل این اپ بتونم نمونه پروژه های رشته خودمو بزارم و… از طرفی میدونم که با اپ ساز پازلی میتونم خیلی زودتر اپ خودم رو طراحی کنم . ولی اصلا نمیدونم برنامه نویسی اندروید اصلا چجوریه و برای شروع باید چیکار کنم . اگر میشه منو راهنمایی کنید که واسه شروع برنامه نویسی باید چیکار کنم و اینکه چجوری تو سایت شما اپ خودم رو طراحی کنم . خیلی ممنونم

 5. محمد حسن گفت:

  سلام وقت بخیر . ببخشید من یک گلخونه گل و گیاه دارم و میخواستم واسه گلخونم یه اپلیکشین طراحی کنم . برای شروع هم میخوام اپلیکیشن برای گوشی های اندروید رو طراحی کنم ولی متاسفانه هیچ زمینه ای در مورد مسائل کامپیوتری و ساخت اپلیکشین ندارم . امکانش هست من رو یه راهنمایی بفرمایید که از کجا باید شروع کنم واسه ساخت اپلیکیشن واسه گلخونم ؟

  • پشتیبان پازلی گفت:

   سلام و درود دوست عزیز
   شما برای ساخت اپلیکیشن نیاز به اطلاعات خیلی خاصی در زمینه برنامه نویسی موبایل ندارید. شما میتونید به زاحتی با اپ ساز پازلی، هر نوع اپلیکیشنی رو با هر امکاناتی در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه بسازید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ساخت اپلیکیشن اینحا کلیک کنید

 6. آیلین گفت:

  سلام وقت بخیر . میخواستم در مورد ساخت اپلیکیشن فروشگاهی بیشتر توضیح بدین یا یه فیلم درموردش بزارین . من یه مزون لباس مجلسی دارم و میخوام اپش رو طراحی کنم . ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید .

 7. علی میرزایی گفت:

  سلام خسته نباشد . مطلب خوبی بود ولی کاش یکم بیشتر در مورد ساخت اپ توضیح میدادین یا حداقل یه ویدئو آموزشی میزاشتین . یه سوال داشتم از شما . من یک فروشگاه سوپر مارکت دارم ولی نمیدونم چجوری باید اپش رو طراحی کنم . اگر امکانش هست یه راهنمایی بفرمایید . ممنونم

  • خسروی گفت:

   سلام دوست عزیز. ممنون از توجه ویژه ای که به محتوا داشتید و انتقاد سازنده ای که دادید. حتما در اپدیت های بعدی در این محتوا یک ویدئو آموزشی ساخت اپلیکیشن با اپ ساز پازلی هم قرار میدهیم. در مورد سوالتون که پرسیدید چطور میتونید برای کسب و کار خودتون اپلیکیشن بسازید، باید عرض کنم که با اپلیکیشن ساز پازلی خیلی خیلی راحت و در کمتر از 5 دقیقه میتونید اپلیکیشن خودتون رو بسازید. اتفاقا برای اپلیکیشن سوپرمارکت میتونید صفحه مورد نظر رو ببینید که خیلی کمکتون میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آشنایی با سایت و شیوه ثبت نام و ورود

معرفی اپلیکیشن ساز پازلی

آموزش ایجاد و ساخت اپلیکیشن