چهار-کتاب-از-نگاه-بیل-گیتس-اپلیکیشن‌ساز-آنلاین-موبایل-پازلی-puzzley
چهار کتاب برتر دنیا از نگاه بیل گیتس
۲۶ اسفند، ۱۴۰۰
برخورد حرفه‌ای با مشتریان-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1
در چند ثانیه مشتریان‌تان را هیپنوتیزم کنید.
۲۶ اسفند، ۱۴۰۰
نمایش همه

۴ راه برای ارتقا روز کاری

۴ راه برای ارتقا روز کاری-اپلیکیشن‌ساز موبایل پازلی-puzzley 1
زمان مطالعه: 3 دقیقه

چطور از خودمان در پایان روز کاری راضی باشیم؟ همه ما گاهی اوقات در یک فضای کاری گیر می‌کنیم، یا در تمرکز مشکل داریم، یا درگیر مرزبندی بین کار و زندگی هستیم، یا اینکه با همکاران خود ارتباط برقرار کنیم. اما یک خبر خوب وجود دارد؛ ارتقا روز کاری ما نیاز به بازنگری وسیع ندارد. البته که ممکن است وقت کافی نداشته باشیم. اما در ادامه مطلب نکاتی برای ارتقا روز کاری مطرح می‌شود که به شما کمک می‌کند تا روزی کاری خود را در ۱۰ دقیقه بهبود بخشید.

۱. می‌خواهید متمرکز شوید؟

فقط یک توصیه وجود دارد؛ یک کار در یک‌زمان.
این جمله فقط به معنی این است که در یک‌زمان فقط یک کار را انجام دهید. در شرایط کسب‌وکاری قطعا ممکن است ما چند وظیفه داشته باشیم اما مهم این است که در یک‌زمان فقط روی یک کار متمرکز باشیم. این اتفاق است که به ما حس مثبتی منتقل می‌کند.
پس همین الان به لپ‌تاپ و موبایل خود نگاه کنید، برنامه‌ها و تب‌های مرورگر خود را بررسی کنید، یک کار را انتخاب کنید و روی همان تمرکز کنید.

۲. می‌خواهید ارتباط بهتری برقرار کنید؟

در یک جلسه گروهی به‌خصوص به‌صورت حضوری احساس اینکه مانند یک فرد که در بیابان تنها فریاد می‌زند آسان است. اما توصیه‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید بهترین ایده‌های شما شنیده می‌شوند.
اولین کاری که باید بکنید این است که به تن صدای خود نگاه کنید. باید روی تارهای صوتی خود کار کنید قبل از اینکه حرف مهمی داشته باشید.
بعد از آن به‌سرعت صحبت خود نگاه کنید که بر نحوه دریافت پیام شما توسط مخاطب تأثیر می‌گذارید. سرعت خود را کم کنید و به ایده‌های خود آن‌طور که شایسته است زمان بدهید.
آخرین ابزار لحن صدای شما است. با یکنواخت صحبت‌کردن خداحافظی کنید. لحن را طوری تنظیم کنید که اهمیت صحبت شما را مشخص کند.
اکنون‌که این نکات را مطالعه کردید، چند دقیقه وقت بگذارید و صحبت‌کردن را تمرین کنید. درحالی‌که روی تن صدا، سرعت و لحن صحبت تمرکز دارید. از تلفن همراه برای ضبط صدای خود استفاده کنید و به‌عنوان‌مثال در مورد یک موضوعی برای یکی از دوستان‌تان توضیح دهید. سپس صدای خود را گوش کنید و نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کنید.

۳. آیا می‌خواهید دوست بهتری باشید؟

اگر مزیتی دارید از آن برای ایجاد پویایی در محل کار استفاده کنید. برای انجام این‌کار از کارهای کوچک شروع کنید. مثلا استفاده از نام کوچک فرد، احترام گذاشتن، یا اینکه وقتی کسی صحبت نمی‌کند به او توجه کنید.
اگر کسی در جلسات صحبتش قطع شد یا نادیده گرفته شد شما آن را تکرار کنید. از ایده‌های خوب حمایت کنید. یا اگر کسی قبلا با شما ایده‌ای را مطرح کرده با نام خودش آن را مطرح کنید.
لیستی از کارهایی که می‌توانید در جلسه بعدی انجام دهید آماده کنید و سعی کنید از آن استفاده کنید. به مرور زمان می‌توانید کارهای بیشتری را در موقعیت‌های بیشتر انجام دهید.

۴. آیا می‌خواهید تعادل در کار و زندگی داشته باشید؟

وقتی می‌خواهیم به تعادل در زندگی و کار دست پیدا کنیم، فقط با یک تمرین دو ساعته امکان ندارد. تعادل بین کار و زندگی جنبه‌های مختلفی دارد. بعد روحی، معنوی، احساسی و فکری باید همه‌ی آن‌ها در منطقه تعادل باشند.
اگر سخت به نظر می‌رسد نیاز نیست که کل زندگی را به یکباره تغییر دهید. چون به تعادل هم، باید با تعادل نزدیک شد. پس در مرحله اول استرس خود را در مورد تغییر کاهش دهید.
به این فکر کنید که هفته کاری متعادل و ایده‌آل برای شما چگونه است و یک نمونه برنامه را یادداشت کنید. کی کار را شروع می‌کنید؟ کی از کار خارج می‌شوید؟
اکنون لیستی از نحوه وقت گذراندن در یک هفته ایجاد کنید. آن را با هفته ایده‌آل خود مقایسه کنید. برای خود مشخص کنید که کجای برنامه را می‌توانید بهبود بخشید. در مورد برنامه خود واقع‌بین باشید تا بتوانید خود را به موفقیت نزدیک کنید.

پس از مطالعه موارد بالا که برای ارتقا روز کاری مطرح شد، شروع به انجام تمرین‌های گفته‌شده کنید و سعی کنید برنامه خود را طبق این موارد تغییر دهید.

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم خودتان هستید توصیه می‌کنم مطالب زیر را، مطالعه کنید:

چه کنیم تا چرخه زندگی بچرخد؟

هفت روش برای داشتن یک مکالمه خوب

چگونه کارمندان شادی در محل کار داشته باشیم؟

۵ مربی که در زندگی نیاز داریم؟

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *