۵ مربی که در زندگی نیاز داریم؟

پنج نوع از مربیان که در زندگی نیاز داریم؟-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.net 1
آنچه در این مطلب خواهید خواند:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

همه می‌توانند در زندگی از مربی استفاده کنند. آنتونی تاژان نویسنده کتاب good people می‌گوید: «بهترین مربیان می‌توانند به ما در تعریف و بیان احساسات درونی‌مان کمک کنند.» اما به‌ندرت شخصی پیدا می‌شود که هرآنچه برای رشد لازم دارید را به شما بدهد.
در این لیست کوتاه آقای تاژان پنج نوع از مربیان را که باید در کنار خود داشته باشید، را مشخص کرده‌است. ممکن است قبلا آن‌ها را شنیده باشید اما این لیست می‌تواند به‌عنوان یک راهنما به شما کمک کند.

نکته بسیار مهم این است که مشاوره یک خیابان دوطرفه است؛ رابطه‌ای است میان انسان‌ها نه یک معامله. بنابراین فقط دنباله‌رو افراد نباشید و از آن‌ها نخواهید به شما مشاوره دهند. برای توسعه ارتباطات واقعی، با افرادی که واقعا قبول‌شان دارید وقت بگذرانید و هر زمان می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.

پنج نوع از مربیان که به آن‌ها نیاز داریم:

۱. استاد پیشرو

اگر می‌خواهید در زمینه خود بهترین باشید، چه یک نویسنده، دروازه‌بان فوتبال، کارآفرین؛ باید از خود بپرسید شاخص‌ترین چهره‌ها در آن زمینه چه کسانی هستند؟ این فرد می‌تواند به‌عنوان استاد شخصی شما، با دانش خود همراه با تجربه چندین‌ساله و بینشی که در حوزه فعالیت شما کسب کرده، مهارت‌های شما را به‌صورت دقیق تنظیم کند.

۲. حمایت‌کننده

این فرد با دیگران در مورد شما صحبت می‌کند و داشتن یکی از این افراد در کنار خود بسیار مهم است. این فرد طرفدار شما است و از شما حمایت می‌کند. این فرد می‌تواند شما را با افراد مفیدی در حوزه فعالیت خود آشنا کند.

۳. کمک خلبان

این فرد به‌عبارتی دستیار شما است. فردی که می‌تواند به شما در پیش‌برد پروژه‌ها کمک کند و در حین پروژه به دانش شما اضافه کند. شما خود را مربی او می‌دانید، اما این نوعی مربیگری دوطرفه است. وقتی یک کمک خلبان داشته باشید هم کیفیت کار و هم‌سطح تعاملات شما ارتقا پیدا می‌کند.

۴. نگهدارنده

این شخص حتما نباید در حوزه شما فعالیت کند. این شخص به‌عنوان رازدار در کنار شما قرار می‌گیرد. همه در زندگی به موانعی برمی‌خوریم؛ بنابراین ما به شخصی نیاز داریم که بتواند به ما از نظر روانی کمک کند و در زمان‌های دشوار به ما نور امید را نشان دهد. این شخص بهترین منافع شما را در ذهن دارد، پس می‌تواند در تعیین اولویت‌ها، دستیابی به تعامل در زندگی و فراموش نکردن ارزش‌های خود، نقش مؤثری داشته باشد.

۵. مربی جوان

وقتی کلمه مربی را می‌گوییم، اغلب تصویر یک فرد مسن یا یک معلم در ذهن ما تداعی می‌شود. اما نقطه مقابل این موضوع به همان اندازه مهم است. به یادگیری از افرادی که آن‌ها را راهنمایی می‌کنید توجه کنید، حتی اگر تجربه کاری آن‌ها کمتر از شما باشد. صحبت با افرادی که تحت راهنمایی شما هستند، باعث می‌شود در مورد سبک مربی‌گری خود بازخورد بگیرید، با افراد جوان ارتباط برقرار کنید و دیدگاه‌های خود را تازه و مرتبط نگه دارید.

در این مطلب پنج نوع از مربیان که ما در زندگی نیاز داریم را از دیدگاه آقای تاژان بررسی کردیم و الان وقت آن است که در زندگی خود بازنگری کنیم و ببینیم ما چه تعداد از این مربی‌ها را در کنار خود داریم.

شما مربی‌ای به‌جز پنج نوع از مربیان که در بالا مطرح شد، سراغ دارید؟

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم خودتان هستید توصیه می‌کنم مطالب زیر را، مطالعه کنید:

چه کنیم تا چرخه زندگی بچرخد؟

۷ گناه نابخشودنی در حرف‌زدن

هفت روش برای داشتن یک مکالمه خوب

سه ابزار برای مدیریت گفت‌وگوهای سرنوشت‌ساز

به اشتراک بگذارید:

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

مطالب پر بازدید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *