۷ وب‌سایت برای انتخاب پالت رنگ-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.net 8
۷ وب‌سایت برای انتخاب پالت رنگ
۳۰ اردیبهشت، ۱۴۰۰
معرفی افزونه‌های کاربردی گوگل‌کروم -اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.net 24
معرفی افزونه‌های کاربردی گوگل‌کروم
۳۰ اردیبهشت، ۱۴۰۰
نمایش همه

سه شخصیت مختلف در تیم و نحوه همکاری با آن‌ها

سه شخصیت مختلف در تیم و نحوه همکاری با آن‌ها-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.net 2
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در مطلب سه ویژگی بازیکن تیمی مؤثر به ابعاد شخصیتی هر فرد در تیم پرداخیتم و ۳ ویژگی مهم برای تبدیل شدن به یک بازیکن تیمی ایده‌ال را مطرح کردیم. فروتنی، ولع و هوشمندی ۳ پارامتر مهم یک بازیکن تیمی ایده‌آل است. اما همانطور که از اسم آن مشخص است پیدا کردن بازیکن تیمی ایده‌آل کار دشواری است و ما باید سعی کنیم بهترین فرد و نزدیک‌ترین فرد را جذب کنیم. اما باید بدانیم که هر فرد کدام ویژگی از ۳ مورد مطرح شده را دارد و جز کدام سه شخصیت مختلف در تیم است و چگونه باید با هر شخصیت در تعامل باشیم.

فروتنی و ولع بدون هوشمندی

این افراد سازنده اشتباهی هستند. این‌ها افراد خوبی هستند و واقعا نیت خوبی دارند اما مشکلاتی ایجاد می‌کنند که از آن اطلاع ندارند. مشکلی که در همکاری با این شخصیت‌ها پیش می‌آید این است که شما باید به دنبال آن‌ها خرابکاری‌هایشان را درست کنید.

فروتنی و هوشمندی بدون ولع

این افراد از شخصیت‌های لوس و دوست داشتنی هستند. مشکل اینجاست که در عین حالی که آن‌ها دوست داشتنی هستند اما حداقل کار را انجام می‌دهند. آن‌ها فراتر از انتظار نمی‌روند. باید مرتبا به آنها یادآوری کنید که کارهای بیشتر انجام دهند.

ولع و هوشمندی بدون فروتنی

این شخصیت را می‌توان سیاست‌مدار ماهر نامید. این نوع افراد شاید سخت‌ترین افراد برای همکاری باشند. آنها می‌دانند چگونه خود را فروتن نشان دهند، که این مسئله بسیار خطرناک است. آن‌ها می‌توانند به خوبی مصاحبه کنند و در جلسات حرف‌های درست می‌زنند. وقتی به این ماجرا پی‌ می‌برید ممکن است اجساد مرده‌ای را در گوشه کنار سازمان خود پیدا کنید.

حالا که با انواع مختلف آشنا شدیم مهم‌ترین نکته این است که از آن‌ها به عنوان یک برچسب استفاده نکنیم. بهترین کار این است که با افراد تیم جلسه بگذارید و برای آن‌ها این ویژگی‌ها را تشریح کنید. از افراد بخواهید خود را از این نظر ارزیابی کنند و به عنوان مشاور در کنار آن‌ها قرار بگیرید و سعی کنید نقاط ضعف آن‌ها را بهبود بخشید.

قطعا همه ما می‌توانیم با آموزش این ۳ ویژگی به شرایط بهتری در تیم خود برسیم. باید سعی کنیم از افراد مختلف استفاده کنیم. به‌عنوان‌مثال شخصی که از نظر ولع در رتبه بالایی قرار دارد از ترفند و نکاتی که استفاده می‌کند برای کسی که ولع پایینی دارد صحبت کند. این اتفاق می‌تواند به بهبود تعاملات درون تیمی منجر شود.

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های نرم خودتان هستید توصیه می‌کنم مطلب زیر را مطالعه کنید:
چهار نکته برای داشتن روابط کاری بهتر

شش پند برای کار تیمی بهتر

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

2 Comments

  1. کاربر مهمان گفت:

    مطلب جالب و اموزننده ایی بود

  2. کاربر مهمان گفت:

    مطلب بسیار خوبی بود و موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *