راه‌های ارزیابی موفقیت بازاریابی محتوایی

ارزیابی محتوا-اپلیکیشن‌ساز آنلاین موبایل پازلی-puzzley.net 1
آنچه در این مطلب خواهید خواند:
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چطور محتوای با کیفیت تولید کنیم؟ در مطلب مزایای بازاریابی محتوا برای کسب‌وکار به این موضوع پرداختیم که چرا بازاریابی محتوایی مهم است و چه تأثیراتی روی کسب‌وکار ما دارد. اما موضوع بسیار مهم این است که میزان اثربخشی بازاریابی محتوایی خود را بسنجیم. با ارزیابی موفقیت بازاریابی محتوایی می‌توانیم از هدر رفتن بودجه و زمان جلوگیری کنیم.

امتیازدهی محتوا چیست؟

یکی از معیارهای ارزیابی محتوا، امتیازدهی به محتوا است. امتیازدهی به محتوا، فرآیند ارزیابی و کمّی‌سازی پتانسیل واقعی محتوا از طریق ردیابی عملکرد آن در تولید و تبدیل لید، است.
به‌عنوان یک معیار، امتیازدهی محتوا به بازاریابان کمک می‌کند تا بتوانند اولویت‌بندی مناسبی روی تولید محتوایی با امتیاز بالا داشته باشند.
بهبود کیفیت محتوا در موفقیت کمپین‌های بازاریابی محتوایی نقش اساسی دارد. کیفیت محتوا بستگی به سلیقه مشتریان دارد. با درک بهتر نیازهای مخاطبین خود می‌توانید کیفیت بالاتری ارائه دهید. اما باید این را پذیرفت که بهبود کیفیت یک فرآیند مستمر است و شما باید به طور مداوم معیارهای خود را اندازه‌گیری کنید تا به کیفیت بیشتر برسید.

چطور محتوای خود را امتیازدهی کنیم؟

تولیدکنندگان محتوا همیشه با این چالش روبه‌رو هستند که چطور محتوای خود را امتیازدهی کنند. در ادامه روش‌های امتیازدهی به محتوا را برای ارزیابی موفقیت بازاریابی محتوایی، مرور می‌کنیم:

۱. معیارهای امتیازدهی را تعیین کنید:

برای توسعه کیفیت محتوا باید مناسب‌ترین معیار را برحسب کسب‌وکار خود پیدا کنید. برای بعضی‌ها می‌تواند بازدید از سایت باشد و برای بعضی‌ها اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند معیار مناسبی باشد.

۲. یک کمپین ایجاد کنید:

پس از مشخص‌کردن اینکه کدام‌یک از معیارها بیشتر برای شما مهم است، یک کمپین ایجاد کنید و محتوای موفق متناسب با معیار خود را اضافه کنید. به‌عنوان‌مثال اگر تصمیم دارید ۱۰۰۰ بازدید برای سایت خود به دست بیاورید، محتوایی که با این معیار مطابقت دارند را اضافه کنید.

۳. عملکرد محتوا را کنترل کنید:

عملکرد هر محتوایی که ایجاد می‌کنید را اندازه‌گیری کنید. ازآنجایی‌که معیار مشخصی برای این کار داریم، کار ساده است. برای سنجش عملکرد محتوا می‌توانید از google analytics استفاده کنید.

۴. ارزیابی کنید چه چیزی مؤثر است:

حالا که محتوای با کیفیت و با عملکرد بالا تفکیک شده‌اند، می‌توانید آنچه را که باعث عملکرد خوب محتوا شده است را تفکیک کنید. شاید کار سختی باشد ولی می‌توانید الگوهایی به دست آورید که در محتوای دیگر آن‌ها را تکرار کنید.

۵. مراحل بالا را تکرار کنید:

شما به یک الگوی مناسب برای یک معیار خاص رسیده‌اید، حالا با معیارهای متفاوت می‌توانید الگوهای دیگری به دست بیاورید.

ممکن است این کار خسته‌کننده باشد، اما فرآیندی مهم برای تولید محتوای مؤثر است. امتیازدهی محتوا به برند شما کمک می‌کند تا معیاری برای خود تعیین کنید و شما را به درک انتظارات مشتری نزدیک می‌کند. وقتی محتوای خود را براساس الگویی ثابت‌شده تولید می‌کنید، می‌توانید موفقیت خود را بارها تکرار کنید.

ایجاد استراتژی بازاریابی محتوایی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌توانید برای تیم بازاریابی خود انجام دهید. برای انجام این کار، محتوای فعلی خود را بازنگری کنید و آنچه که برای کسب‌وکار شما مفید است را پیدا کنید. سپس فرآیندی که در بالا ذکر شد را شروع کنید.

اگر به دنبال توسعه مهارت‌های بازاریابی و تولید محتوای خود هستید توصیه می‌کنم مطالب زیر را مطالعه کنید:

۵ ویژگی یک رپورتاژ آگهی موفق

۱۹راه جذب مشتری – بازاریابی محتوا

تولید محتوا: آموزش قدم به قدم

محتوا در اپلیکیشن باید چگونه باشد؟

به اشتراک بگذارید:

داوود عباسی
داوود عباسی
به مباحث مدیریتی و آواز خوندن علاقه زیادی دارم و حافظه ام طوریه که اگه کاری بهم سپرده بشه، می تونید مطمئن باشید یادم نخواهد رفت. تو پازلی کارم رو با ارتباط با مشتری شروع کردم و در ادامه در بخش تولید محتوا، با هدف کمک به مشتری ها فعالیتم رو ادامه دادم.

مطالب پر بازدید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *